Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Zalety elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

Zalety elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

Rehabilitacyjne łóżko elektryczne 


Łóżko rehabilitacyjne stanowi ważny element w rekonwalescencji, a także bardzo duże ułatwienie codziennego funkcjonowania osoby, która jest na stale przykuta do łóżka. Dodatkowo to także bardzo duże odciążenie dla osób/ osoby zajmującej się niepełnosprawnym. Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka różnych typów łóżek rehabilitacyjnych. Dlaczego spośród nich wszystkich to właśnie łóżko elektryczne będzie najlepszym wyborem?


Komfortowe i łatwe w obsłudze


Łóżka elektryczne mają wiele zalet. Za te najistotniejsze można uznać komfort użytkowania zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna oraz bezpieczeństwo stosowania (wystarczy pamiętać tylko o kilku prostych i dość oczywistych zasadach).


Łóżka elektryczne, w przeciwieństwie do wielu innych typów łóżek rehabilitacyjnych, nie wymagają wielkiego wysiłku przy regulacji. Co ważne, proste sterowanie pozwala na zmianę pozycji nawet samodzielnie przez chorego. Elektryczne łóżko do rehabilitacji zapewnia nie tylko komfort pacjentom, ale również i ich opiekunom, którzy wszelkie czynności takie jak karmienie czy czynności higieniczne mogą wykonywać znacznie łatwiej i bez nadmiernego wysiłku (a ich zdrowie jest tu równie ważne). Elektryczna regulacja łóżka będzie się sprawdzała również w przypadku pacjentów o dość dużej masie ciała (w takim przypadku manualna obsługa łóżka wymagałaby od opiekuna użycia bardzo dużej siły fizycznej).


Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne elektryczne w większości przypadków cechują się prostą, intuicyjną obsługą, która nie wymaga wnikliwego i wielogodzinnego studiowania oraz przyswajania wiadomości zawartych w instrukcji obsługi. Łóżko sterowane jest kilkoma przyciskami. Każdy z nich pozwala na regulację położenia innej jego części. Wystarczy tylko to zapamiętać (co trudne nie jest), aby łatwo i bez większego wysiłki można było z niego korzystać.


Dobre dopasowanie do potrzeb pacjenta


Łóżko elektryczne, jak żaden inny model łóżka rehabilitacyjnego, można bez większych trudności dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Możliwości regulacji jest wiele, najczęściej jednak dotyczą one:

  • wysokości łóżka,
  • kąta nachylenia siedziska,
  • regulacji wysokości oparcia,
  • regulacji zagłówka,
  • regulacji podnóżka.

Na szczególną uwagę zasługują łóżka elektryczne, które można ustawić w pozycji drenażowej – pozycji Trendelenburga, w której głowa ułożona jest poniżej ciała bądź w pozycji antyTrendelenburga, gdzie to stopy znajdują się poniżej poziomu tułowia. Takie łóżka ułatwiają codzienne , bardziej komfortowe funkcjonowanie przede wszystkim osobom zmagającym się z problemami z oddychaniem czy krążeniem krwi. Osoby zmuszone przez stan zdrowia na przebywanie w pozycji leżącej są znacznie bardziej narażone na zapalenie płuc lub podobne w przebiegu choroby. Związane jest to z brakiem możliwości skutecznego odkrztuszania, w efekcie czego w płucach gromadzi się zbyt duża ilość wydzieliny.Bezpieczne stosowanie

Rehabilitacyjne łóżka elektryczne są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Do działania potrzebują zasilania prądem, dlatego aranżując pokój osoby niepełnosprawnej koniecznie należy zadbać o to, by łóżko znajdowało się jak najbliżej źródła prądu. Zbyt duża ilość kabli poprowadzonych przez pomieszczenie w celu dociągnięcia do łóżka zasilania może okazać się być zbyt niebezpieczna. Choć łóżka elektryczne są podłączone do zasilania przez cały czas nie ma obaw porażenia prądem – posiadają one specjalne adaptery, które zmniejszają jego natężenie.

łóżko elektryczne
Ocena 5 (12 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep