Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Jakiego łóżka rehabilitacyjnego potrzebuje pacjent?

Jakiego łóżka rehabilitacyjnego potrzebuje pacjent?

W przypadku tymczasowego i długotrwałego przebywania w pozycji leżącej niezwykle istotne jest to, aby zapewnić pacjentowi odpowiednie łóżko z materacem przeciwodleżynowym. Profesjonalny sprzęt medyczny to gwarancja wygody, bezpieczeństwa, ułatwionej opieki nad chorym. Na uwadze powinno się mieć rodzaj choroby i rokowania na przyszłość. Jeśli łóżko przeciwodleżynowe będzie użytkowane tylko przez określony czas, to najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest jego wypożyczenie. Można wynająć potrzebny sprzęt medyczny na kilkadziesiąt dni, parę tygodni lub kilka miesięcy.


 Jak wybrać odpowiednie łóżko przeciwodleżynowe?


Wypożyczalnia sprzętu medycznego Gliwice ma w ofercie wiele modeli łóżek przeciwodleżynowych dla pacjentów. Najważniejsze będzie to, aby dobrać łóżko do potrzeb i możliwości użytkownika. Przy wyborze należy mieć na uwadze wiek chorego i jego sprawność. Inny rodzaj łóżka będzie potrzebny osobie całkowicie unieruchomionej, która wymaga podnoszenia niż pacjentowi będącemu w stanie samodzielnie zmieniać pozycję.


W przypadku długotrwałej opieki nad chorym najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie wózka elektrycznego, z pełną sterowalnością. Ułatwi to opiekunowi zajmowanie się podopiecznym. Łóżko przeciwodleżynowe powinno zostać dopasowane do wagi i wzrostu chorego. Wypożyczalnia ma do zaoferowania modele zarówno o standardowych wymiarach, jak i dla osób mających większą masę ciała oraz wysokich. Dostępne są nawet specjalne łóżka bariatryczne dla pacjentów zmagających się z otyłością. Mają one poszerzone łoże. Z kolei dla małych pacjentów przeznaczone są łóżka pediatryczne. Podczas wybierania tego rodzaju sprzętu znaczenie również metraż pomieszczenia, w którym przebywa pacjent.


  Czym kierować przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?


Największy komfort użytkowania zapewniają elektryczne łóżka rehabilitacyjne, którymi można sterować zdalnie, czyli za pomocą pilota. Jest to duże ułatwienie zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna. Dostępne są modele wielofunkcyjne. Można regulować wysokość całego łóżka w zależności od aktualnych potrzeb. Możliwe jest również podniesienie pacjenta do pionu. Pozwala na to regulacja kąta pochyłu. Dzięki temu pacjent może przyjąć dogodną pozycję siedzącą i to w sposób całkowicie bezwysiłkowy. Ułatwia to spożywanie posiłków. Regulowany może być także podnóżek, co będzie miało największe znaczenie dla pacjentów borykających się z problemami dotyczącymi kończyn dolnych.


Z kolei przy zaburzeniach krążenia krwi należy szukać łóżka z funkcją pozycji Trendelenburga. Będzie to niezwykle pomocne dla osób po przebytych urazach kręgosłupa i niemogących zginać się w pasie. Wypożyczalnia oferuje również skompletowanie szeregu dodatkowych akcesoriów do łóżka przeciwodleżynowego. Można zaopatrzyć się przykładowo w stolik przyłóżkowy, wieszak na kroplówkę, szafkę przyłóżkową, uchwyt na worek na mocz lub kaczkę.


W doborze odpowiedniego sprzętu medycznego pomoże doświadczona i wykwalifikowana obsługa. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście i fachowe doradztwo.

wypożyczalnia sprzętu medycznego Gliwice, łóżko przeciwodleżynowe
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep