Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Dlaczego warto wypożyczać łóżka rehabilitacyjne?

Dlaczego warto wypożyczać łóżka rehabilitacyjne?

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego - koniczność czy rozsądek


W sytuacji, gdy w domu pojawia się osoba czasowo lub stale niepełnosprawna niezbędne jest stworzenie dla niej odpowiednich warunków do wygodnego życia, a także umożliwienie jej szybszego dojścia do zdrowia. Idealnie w tym zakresie sprawdzają się łóżka rehabilitacyjne. Zamiast jednak kupować takie łóżka, coraz więcej osób interesuje się ich wypożyczeniem. Dlaczego jest to tak popularne?


Czym jest łóżko rehabilitacyjne?


Zanim jednak przejdzie się do tego, dlaczego wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest tak popularne w sytuacji, gdy w domu pojawia się osoba wymagająca tego typu sprzętu, najpierw warto się zastanowić nad tym, czym tak właściwie takie łóżko jest. Zdobycie tej wiedzy pozwoli dowiedzieć się, dlaczego wypożyczanie jest znacznie atrakcyjniejsze niż kupowanie.
Nowoczesne, stosowane obecnie łóżka rehabilitacyjne są znacznie bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem niż nawet najlepsze i najdroższe klasyczne łóżka. Oparte są na niezależnych od siebie modułach, które przy pomocy silników elektrycznych mogą być dowolnie ustawiane. Regulacja na wielu płaszczyznach powoduje, że chory samodzielnie może dobrać idealną dla siebie pozycję i w razie potrzeby dokonywać korekt położenia.
Co więcej, dodatkowym wyposażeniem takiego rehabilitacyjnego łóżka są boczne barierki, które zabezpieczają leżącą na osobę przed wypadnięciem. W przypadku niepełnosprawności ruchowej taki wypadek mógłby stanowić naprawdę spory problem.


Jakie są wady kupowania łóżka rehabilitacyjnego?


Jakie są najważniejsze wady kupowania takich łóżek? Bez wątpienia najważniejszą z nich jest koszt, ponieważ łóżko tego typu potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście wiele tu zależy od wyposażenia, lecz nie da się ukryć, że jest to sprzęt znacznie przekraczający możliwości typowej polskiej rodziny.
Co więcej, takie łóżko trzeba również regularnie serwisować, naprawiać czy też sprawdzać jego stan techniczny. Nie da się także zaprzeczyć temu, że prędzej czy później z powodu śmierci osoby niepełnosprawnej łóżko to przestanie być już potrzebne, co stworzy spore problemy, co z nim dalej robić.


Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego cena


Jak zatem widać, kupowanie łóżka rehabilitacyjnego to naprawdę wiele wad. Począwszy od ceny po sprawy czysto użytkowe. Nic więc dziwnego, że wypożyczalnie tego typu sprzętu cieszą się tak ogromną popularnością. Co się zatem zyskuje dzięki temu, że takie łóżko się wypożyczy?


Najważniejszą zaletą wypożyczania łóżka rehabilitacyjnego jest to, że jest to po prostu bardzo tanie. Za niewielką miesięczną opłatą można użytkować takie łóżko w prywatnym domu. Najczęściej jest to koszt około 100 złotych miesięcznie.
Innego typu bardzo ważną zaletą jest także to, że łóżko jest dostarczane, a potem odbierane od wypożyczającego, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie trzeba się zatem martwić transportem, a także tym, co zrobić z łóżkiem, gdy nie będzie już potrzebne. Oczywiście wszystkie naprawy również są po stronie właściciela, a nie wypożyczającej osoby. Jest to więc rozwiązanie nie tylko tańsze, lecz co również ważne o wiele wygodniejsze.

wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego
Ocena 5 (12 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep