Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Informacje na temat refundacji na sprzęt medyczny

Informacje na temat refundacji na sprzęt medyczny

W Polsce mieszka naprawdę sporo osób, które na co dzień muszą radzić sobie z własną niepełnosprawnością. Niektóre niepełnosprawności tak bardzo nie utrudniają życia. Inne praktycznie wyłączają z normalnego funkcjonowania, szczególnie wtedy, gdy nie posiada się wyrobów medycznych, które ułatwiają życie. Dlatego też warto pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak refundacja NFZ na wyroby medyczne. Jest ona dostępna dla osób, które korzystają z różnego rodzaju sprzętu medycznego na co dzień.


Wyroby medyczne podlegające refundacji


Lista wyrobów medycznych, na które można uzyskać dofinansowanie PEFRON jest niezwykle szeroka. Po pierwsze warto wspomnieć tutaj o aparatach słuchowych, które usprawniają życie osób mających problemy ze słuchem. Po drugie to wózki inwalidzkie oraz balkoniki, dzięki którym mogą poruszać się osoby mające problemy z samodzielnym chodzeniem. Refundację mogą zdobyć również osoby mające poważne problemy z wadami stóp, które na co dzień korzystają z butów ortopedycznych. To szczególnie ważne dla rodziców dzieci, których stopy rosną tak szybko, a ortopedyczne buty muszą być regularnie wymieniane.


Wyroby medyczne refundowane


Refundację można zdobyć również na kule, które pomagają podczas samodzielnego poruszania się. Pieniądze są przyznawane na pieluchomajtki, z których korzystają osoby leżące, niesamodzielne w załatwieniu potrzebnych fizjologicznych. Poza tym wsparcie finansowe otrzymują osoby mające cewnik, korzystające ze stomii, pomp insulinowych w związku z cukrzycą. Sporo wyrobów medycznych jest refundowanych. Zlecenie na wyroby otrzymuje się nie tylko od lekarza, ale też rehabilitanta i fizjoterapeuty lub pielęgniarki. Potwierdzenie zlecenia można uzyskać u medyka albo w konkretnym oddziela NFZ, jeżeli kontakt z lekarzem jest utrudniony.


Gdzie kupić sprzęt medyczny?


Gdzie można kupić sprzęt medyczny, na który uzyska się refundację? Należy znaleźć sklep, na przykład rehabilitacyjny lub ortopedyczny, który ma podpisaną umowę z NFZ. Tego typu placówka może być zlokalizowana w całej Polsce, nie trzeba zatem korzystać ze sklepu leżącego w danym mieście lub w województwie. W tym wypadku nie obowiązuje rejonizacja. Warto wybrać taki sklep, który oferuje szeroki wybór różnych materiałów medycznych. W końcu refundacja nie zawsze pokrywa całość kosztów. Niektórzy wolą zapłacić więcej, dopłacić z własnej kieszeni, aby w ten sposób na co dzień korzystać z najlepszych możliwych materiałów, sprzętu i produktów. Jeżeli wybierze się znacznie droższy sprzęt, który dostępny jest w ofercie danego sklepu, trzeba będzie dokonać wyższej dopłaty. Czasami jednak suma refundacji może pokryć całe koszty. Dzieje się tak często na przykład wtedy, gdy wybiera się produkty z niższej półki cenowej.


Gdzie zdobyć informacje na temat refundacji?


W jakim miejscu można zdobyć więcej informacji na temat refundacji? Dobrym źródłem są strony rządowe. To właśnie tam można zapoznać się z podstawami prawnymi, a także oficjalnymi informacjami na temat refundacji. Poza tym sporo wiedzy można zasięgnąć też u własnego lekarza. Jeżeli nie ma się pewności, w jaki sposób ubiegać się o refundację, warto pytać. W końcu to prawo pozwala na obniżenie kosztów na wyroby medyczne, które są potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Refundacja NFZ, dofinansowanie PEFRON
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep