Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Łóżka rehabilitacyjne i akcesoria do nich

Łóżka rehabilitacyjne i akcesoria do nich

Łóżko dla niepełnosprawnych


Powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie albo wypadku to nieraz długi i trudny proces, który wymaga pomocy innych osób. Osoby korzystające z rehabilitacji mają często duże wymagania pod względem łóżek i materacy, z których mogą korzystać. Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne to sprzęt, który znacznie ułatwia funkcjonowanie choremu i pracę jego opiekunom. W ofercie naszego sklepu i wypożyczalni znaleźć można duży wybór tego rodzaju łóżek.


Łóżka rehabilitacyjne pomagające wrócić do zdrowia


Wysokiej jakości łóżko dla niepełnosprawnych i osób wracających do zdrowia to wielofunkcyjny sprzęt, którego zadaniem jest maksymalne wsparcie dla użytkownika. Rehabilitacja dla wielu osób jest bardzo trudnym procesem, który bardzo często związany jest ze żmudnym i powolnym odzyskiwaniem kontroli nad własnym ciałem. Łóżko, które umożliwia łatwą zmianę pozycji osoby rehabilitowanej i oferuje cały szereg różnych ustawień, z całą pewnością pomaga przejść przez ten proces nieco łatwiej. Ustawienia tego rodzaju łóżek pozwalają na stopniowe przechodzenie od pozycji całkowicie leżącej do siedzącej, w miarę odzyskiwania sprawności przez chorego. Nie bez znaczenia jest również bardzo duże ułatwienie pracy opiekuna osoby niepełnosprawnej, która wymaga nieraz wielkiego, fizycznego wysiłku, a która z tego rodzaju łóżkiem może być nieco lżejsza. Wiele zależy oczywiście od jakości. Oferowane przez nas łóżka rehabilitacyjne to sprzęt wysokiej klasy, którego wszystkie elementy zostały wykonane z zachowaniem najwyższej staranności i z materiałów wysokiej klasy.


Materace i dodatkowy sprzęt do łóżka rehabilitacyjnego


Równie ważny jak samo łóżko jest materac, który się na nim znajduje. Materace do łóżek rehabilitacyjnych powinny przede wszystkim w maksymalnym stopniu minimalizować negatywne skutku długiego leżenie. Uzyskuje się to dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i odpowiednio przemyślanej konstrukcji materaca. Dodatkowe akcesoria do łóżek rehabilitacyjnych to wszystko to, co zwiększa wygodę osoby używającej tego rodzaju łóżka. Może to być na przykład dostosowany do ramy łóżka, wygodny stolik, dzięki któremu można bezpiecznie zjeść posiłek, czy zająć się dowolnymi, innymi czynnościami. Do akcesoriów takich należą też między innymi specjalne uchwyty, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym podnoszenie się i zmianę pozycji. Ważną cechą oferowanych przez nas łóżek jest również ich całkowicie neutralny wygląd. Łóżko takie w niewielkim stopniu przypomina sprzęt szpitalny, co znacznie zwiększa komfort osoby, która takiego łóżka używa w domu.


Możliwość wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego


Oczywiście w wielu przypadkach łóżko rehabilitacyjne to tylko rozwiązanie czasowe, które jest narzędziem ułatwiającym powrót do zdrowia i większej sprawności fizycznej. Jeżeli ma towarzyszyć niepełnosprawnemu tylko przez niedługi czas, o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup może okazać się wypożyczenie. Przyjazne ceny w prowadzonej przez nas wypożyczalni sprawiają, że łóżka rehabilitacyjne dostępne są dla każdego, kto ich potrzebuje.

łóżko dla niepełnosprawnych
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep