Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Śląsk - dlaczego warto postawić na wynajem?

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Śląsk - dlaczego warto postawić na wynajem?

Łóżka rehabilitacyjne to z założenia wysokiej jakości sprzęt medyczny, który przeznaczony jest dla chorych, zmuszonych do przebywania w pozycji leżącej. Wybór odpowiedniego łóżka ortopedycznego powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami pacjenta, w tym m.in. rodzajem rehabilitacji. W ofercie wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych na Śląsku znajdziemy profesjonalny sprzęt medyczny, który zapewni odpowiedni komfort, jak i bezpieczeństwo pacjentowi, i to w bardzo atrakcyjnej, przystępnej na każdą kieszeń, cenie.Łóżko ortopedyczne wypożyczalnia – na co warto zwrócić szczególną uwagę?Łóżka rehabilitacyjne, zwane również medycznymi, ortopedycznymi czy szpitalnymi, zaliczane są do specjalistycznego sprzętu medycznego, który powinniśmy zawsze dopasowywać do indywidualnych potrzeb osób chorych. A zatem, musimy pamiętać o tym, by zapewniło ono pacjentowi właściwy odpoczynek w pozycji leżącej, a do tego sprzyjało wykonywaniu czynności rehabilitacyjnych czy spożywaniu posiłków.

Przy wyborze łóżka ortopedycznego należy więc uwzględnić:
• wagę i wzrost chorego,
• rodzaj choroby,
• stopień ograniczenia choroby.

Warto przy tym wiedzieć, że do wyboru mamy łóżka rehabilitacyjne manualne i elektryczne.

Łóżka ortopedyczne manualne wyposażone są w konstrukcję stelażową i wymagają obsługi manualnej – regulacja oparć i podnóży odbywa się skokowo bądź też na sprężynie hydraulicznej.

Z kolei łóżka ortopedyczne elektryczne sterowane są za pomocą pilota, co umożliwia pacjentowi samodzielną regulację zagłówka jak i wysokości łóżka. Ten model jest niezwykle przydatny przy wysokim stopniem niepełnosprawności ruchowej.Łóżka Gliwice – dlaczego warto postawić na wynajem?Z pewnością najbardziej komfortowym wyborem, zarówno dla osoby chorej jak i opiekującej się nią, jest wybór elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego. Niestety zakupu takiego łóżka wiąże się z dużym wydatkiem, nie zawsze zresztą uzasadnionym. Kiedy wynajem łóżka ortopedycznego jest lepszą opcją? Chociażby wtedy, gdy osoba chora podlega krótkiej rekonwalescencji. Poza tym jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością gotówki to, nawet w przypadku długoterminowego korzystania z takiego łóżka również, warto wybrać jego wynajem.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych na Śląsku oferuje sprzęt medyczny tylko najwyżej jakości, wiodących światowych marek. Wszystkie łóżka są w idealnym stanie, a to dzięki regularnemu serwisowi. Poza tym, wybierając łóżka Gliwice, możemy liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo.

Decydując się na wynajem łóżka ortopedycznego, warto pamiętać również o odpowiednim materacu odleżynowym. Taki materac, jak sama nazwa wskazuje, zapobiega powstawaniu odleżyn u pacjenta, którego stan zdrowia nie pozwala na częste zmiany pozycji ciała. Poza tym doskonale sprawdza się w rehabilitacji, jak i łagodzeniu przebiegu różnych chorób, w tym układu kostno-stawowego, mięśniowego czy tkanki łącznej. Jest niezwodny także wtedy, gdy u osoby obłożnie chorej występują zaburzenia snu.

A zatem samo łóżko rehabilitacyjne nie wystarczy. Dopiero w połączeniu z materacem odleżynowym zapewni komfort pacjentowi - zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Łóżko ortopedyczne wypożyczalnia, łóżka Gliwice
Ocena 5 (6 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep