Zadzwoń

Napisz

Sklep

Wypożyczalnia szyn CPM

CPM (Continuous Passive Motion) jest to metoda ciągłego ruchu biernego, która została opracowana przez dra Roberta Saltera (światowej sławy chirurga ortopedę) i która ma za zadanie wspomagać rehabilitację pooperacyjną oraz pourazową stawów kolanowych i biodrowych. Do wykonywania ćwiczeń biernych, nieangażujących mięśni, wykorzystuje się szyny CPM.


Ćwiczenia bierne z wykorzystaniem szyny CPM


Szyna CPM to urządzenie niezwykle pomocne przy samodzielnej rehabilitacji ruchowej kończyn, zwłaszcza w pierwszej jej fazie, która ma miejsce po zabiegach i urazach stawów kończyn dolnych. Urządzenie CPM wykonuje powtarzalny ruch stawu w sposób ciągły, przy jednoczesnej kontroli zakresu ruchu. Regularna, codzienna terapia zwiększa ograniczoną ruchomość stawu, regeneruje tkanki – poprzez zapewnienie biernego ruchu, redukując tym samym ból pooperacyjny oraz minimalizując powstanie stanu zapalnego.


Ćwiczenia z wykorzystaniem szyny CPM


Plan rehabilitacji wraz z opracowanymi ćwiczeniami, uwzględniającymi odpowiedni zakres, czas i częstotliwość ćwiczeń, przygotowuje fizjoterapeuta. Tego typu ćwiczenia z użyciem szyny wykonuje się najczęściej 2-3 razy dziennie przez 1-3 godzin, choć oczywiście może to wyglądać inaczej, bo jest to zawsze sprawa indywidualna, uzależniona od wielu czynników, m.in. rodzaju urazu, stanu pacjenta, jego wieku, a także kondycji fizycznej.

Często pacjenci, chcąc jak najszybciej wrócić do zdrowia, zwiększają zakres ruchu i czas wykonywania ćwiczeń bez konsultacji z fizjoterapeutą. Nie należy jednak tego robić, ponieważ przeforsowanie kończyny po urazie może paradoksalnie wydłużyć czas powrotu do pełnej jej sprawności.

Ważną kwestią jest również odpowiednie dobranie szyny, chociażby do wzrostu i wagi pacjenta. Co prawda wszystkie mają możliwość regulacji, dzięki czemu możemy dostosować ją do swoich potrzeb, niemniej jednak zawsze należy poprosić fizjoterapeutę o pomoc w dopasowaniu jej.


Wypożyczalnia szyn CPM


Dzięki wypożyczeniu sprzętu pacjent ma możliwość poprawy i przyspieszenia efektów kuracji, poprzez polepszenie mobilności i zdolności ruchowej kończyny. Wypożyczenie odbywa się na określony czas, najczęściej pacjenci decydują się na okres rehabilitacji domowej, wskazanej przez fizjoterapeutę. Wypożyczalnia szyn CPM działająca na Śląsku zaprasza do zapoznania się z ofertą.

wypożyczalnia szyn cpm
Ocena 4.73 (11 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep