TELEFON: (32) 307-14-05

Czasami konieczne jest skorzystanie ze sprzętu medycznego na skutek wypadku, choroby, kontuzji czy po prostu wieku starczego. Niezależnie od przyczyny długotrwałego unieruchomienia konieczne jest zadbanie o to, aby stworzyć choremu odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania. Jeśli pacjent będzie przebywał w pozycji leżącej tylko tymczasowo, to idealnym rozwiązaniem będzie wynajem sprzętu medycznego.

Łóżko rehabilitacyjne – na co powinno się zwrócić uwagę przy jego wyborze?

W wypożyczalni sprzętu medycznego można wypożyczyć różnego typu łóżko rehabilitacyjne, materac przeciwodleżynowy i wiele innych pomocy. W ofercie znajdują się zarówno standardowe łóżka, jak również specjalne w rozmiarze XXL i w wersji dziecięcej. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru możliwe jest dobranie modelu łóżka w oparciu o rodzaj choroby pacjenta. Przykładowo w przypadku unieruchomienia dolnej części ciała dobrym wyborem będzie łóżko z możliwością regulowania dwóch segmentów, a przy schorzeniach związanych z zaburzeniem przepływu krwi i chorobach układu oddechowego sprawdzą się modele z możliwością regulacji od trzech do czterech segmentów sprzętu. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z fachowej pomocy pracowników wypożyczalni, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować do potrzeb chorego łóżko o odpowiedniej funkcjonalności.

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane. Do dyspozycji są modele metalowe i drewniane. Te pierwsze są łatwe w dezynfekcji, posiadają wyciągane zagłówki, podnóżki i boczne poręcze. Z kolei łóżka drewniane łatwiej jest dopasować do warunków domowych. Są one przyjemniejsze w dotyku i estetycznie wykonane. Uwagę należy zwrócić na sposób regulacji łóżka. Jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie zmienić swoją pozycję, to najlepszym wyborem będzie łóżko elektryczne, czyli sterowane przy pomocy pilota. W przypadku modelu z regulacją manualną konieczna jest pomoc opiekuna przy regulowaniu funkcji sprzętu.