Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Katowice – warto kupić czy wypożyczyć?

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Katowice – warto kupić czy wypożyczyć?

Rehavit – wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych 


Pojawienie się w domu osoby niepełnosprawnej ruchowo wymaga zastosowania dodatkowych udogodnień w postaci sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby przewlekle chore, leżące oraz tymczasowo niepełnosprawne wymagają zastosowania specjalnego łóżka rehabilitacyjnego, które pozwoli na zapewnienie wygody podczas długotrwałego leżenia. Czy warto kupić łóżko rehabilitacyjne czy lepiej wypożyczyć je w profesjonalnej firmie?


Czym jest łóżko rehabilitacyjne?


Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne wyposażane są w silniki elektryczne, które stanowią wygodne rozwiązanie i udogodnienie wypoczynku, zarówno dla osoby chorej, jak i dla osób zajmujących się pacjentem. Elektryczne siłowniki pozwalają na regulację położenia płaszczyzny łóżka do dowolnej pozycji. Dzięki temu chory osobiście może ułożyć się w pozycji siedzącej, leżącej lub półleżącej. Możliwe jest także uniesienie samej głowy lub nóg do wygodnej pozycji. Łóżka rehabilitacyjne tradycyjne nie posiadają możliwości automatycznej regulacji pozycji, a zmianę płaszczyzny łóżka wykonać można ręcznie. Dodatkowo, wszystkie łóżka rehabilitacyjne wyposażane są w boczne barierki, które zapewniają bezpieczeństwo choremu.


Co wybrać: wypożyczenie czy kupno?


Decyzję dotyczącą wypożyczenia lub kupna łóżka rehabilitacyjnego należy uzależnić od rodzaju schorzenia, na które cierpi pacjent, a także od czasu, przez jaki łóżko będzie potrzebne. Istotne są również względy finansowe – zakup łóżka rehabilitacyjnego jest bardziej ekonomiczny w dłuższej perspektywie czasowej. Wypożyczenie łóżka jest jednak tańsze, w porównaniu do jego kupna, w przypadku krótkotrwałej potrzeby jego wykorzystywania. Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne kupić można w sklepach medycznych.


Dlaczego warto wynająć łóżko rehabilitacyjne?


Jedną z głównych zalet wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego jest atrakcyjna cena. Nie ma bowiem konieczności inwestowania dużych pieniędzy w zakup sprzętu, jeśli będzie on wykorzystywany przez krótki czas. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych dba o jakość sprzętu, regularnie je serwisuje i dba o jego sprawność. Ponadto, miesięczny koszt wypożyczenia zaczyna się już od 100 zł, dzięki czemu za niewielkie pieniądze możliwe jest zapewnienie komfortowych warunków rekonwalescencji pacjentowi.


Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Rehavit


Decydując się na wypożyczenie łóżka dla osoby potrzebującej warto zapoznać się z ofertą lokalnych firm oraz sklepów medycznych. Istotny będzie nie tylko miesięczny koszt wypożyczenia, ale i usługi dodatkowe, oferowane przez firmę. Wypożyczalnia powinna zapewniać przede wszystkim transport łóżka do domu pacjenta, regularny serwis sprzętu i ewentualną naprawę usterek. Zdecydowaną zaletą wypożyczenia łóżka nad jego kupnem jest właśnie pomoc serwisowa, oferowana w ramach wypożyczenia. Ponadto, koszt wypożyczenia jest nieporównywalnie niższy w porównaniu do zakupu nowego łóżka, zwłaszcza, gdy ma ono służyć choremu niedługi czas.


Profesjonalna pomoc


Wypożyczalnia – jest to miejsce, które oprócz bogatej oferty sprzętu rehabilitacyjnego, profesjonalnie doradzi w jego wyborze. W ofercie znajdują się zazwyczaj łóżka w klasie premium, standard oraz ekonomicznej, a wybór zależy w dużej mierze od preferencji i możliwości finansowych rodziny chorego lub samego chorego. Większość firm gwarantuje również dowóz i montaż łóżka w domu pacjenta, a także możliwość wykupienia łóżka w trakcie trwania rekonwalescencji w atrakcyjnych dla pacjentach cenach.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Katowice
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep