Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych - czy warto?

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych - czy warto?

Wynajem łóżek medycznych – czy warto?

Zakup nowego łóżka dla chorego wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wynajem łóżek medycznych. Dzierżawa jest doskonałym wyborem nie tylko dla osób chorych i kontuzjowanych, ale również dla starszych pacjentów, którzy wymagają szczególnej opieki. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się czy wynajem łóżek medycznych jest w rzeczywistości dobrym rozwiązaniem.

Łóżko dla chorego leżącego – na co zwrócić uwagę?

Wynajmując łóżko medyczne w pierwszej kolejności należy kierować się oczywiście indywidualnymi potrzebami i preferencjami każdego pacjenta. Łóżko dla chorego leżącego jak łatwo się domyślić należy dopasować do rodzaju choroby. Zawrócić należy także uwagę na wagę i wzrost pacjenta, jak i również na jego możliwości fizyczne. Standardowe łóżka zaprojektowane są dla pacjentów o maksymalnej masie ciała 165 kg. Osoby otyłe powinny rozejrzeć się za specjalnymi łóżkami dla pacjentów XXL. Ogromną rolę odgrywa również regulacja łóżka. Wynająć można łóżko dla chorego leżącego, które regulować można manualnie lub elektrycznie. Sterowanie za pomocą pilota jest bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki elektrycznej regulacji pacjenci mogą samodzielnie zmienić pozycję. Do wyboru są łóżka trzysegmentowe i czterosegmentowe, które podnoszą poszczególne partie ciała. Pamiętać należy o tym, że im więcej możliwości zmiany pozycji, tym zdecydowanie łatwiej uchronić się przed obrzękami i odleżynami. Porządne łóżko dla chorego leżącego powinno posiadać również solidne poręcze boczne, które chronią przed wypadnięciem. W niektórych przypadkach przydać mogą się także specjalne wysięgniki z uchwytem, czy też gumowe kółka jezdne z hamulcem.

Wynajem łóżek medycznych – dlaczego warto skorzystać z wynajmu?

Wynajem łóżek medycznych jest bardzo dobrym wyborem nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Dzierżawiony sprzęt medyczny pochodzi od renomowanych producentów, dzięki czemu mamy 100% pewność, że spełnia on wszystkie normy i standardy. Dzierżawa jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych pacjentów, którzy potrzebują łózka rehabilitacyjnego na krótki okres czasu. Profesjonalny sprzęt znacząco podnosi komfort życia pacjentów i ich opiekunów. Wypożyczalnie sprzętu medycznego bardzo często oferują swoim klientom transport i fachowy montaż w docelowym miejscu.

wynajem łóżek medycznych
Ocena 4.14 (22 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep