Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Profesjonalny sprzęt medyczny od ręki i w przystępnej cenie

Profesjonalny sprzęt medyczny od ręki i w przystępnej cenie

Łóżko rehabilitacyjne, materac przeciwodleżynowy sprzęt niezbędny


Czasami konieczne jest skorzystanie ze sprzętu medycznego na skutek wypadku, choroby, kontuzji czy po prostu wieku starczego. Niezależnie od przyczyny długotrwałego unieruchomienia konieczne jest zadbanie o to, aby stworzyć choremu odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania. Jeśli pacjent będzie przebywał w pozycji leżącej tylko tymczasowo, to idealnym rozwiązaniem będzie wynajem sprzętu medycznego.


Łóżko rehabilitacyjne – na co powinno się zwrócić uwagę przy jego wyborze?


W wypożyczalni sprzętu medycznego można wypożyczyć różnego typu łóżko rehabilitacyjnematerac przeciwodleżynowy i wiele innych pomocy. W ofercie znajdują się zarówno standardowe łóżka, jak również specjalne w rozmiarze XXL i w wersji dziecięcej. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru możliwe jest dobranie modelu łóżka w oparciu o rodzaj choroby pacjenta. Przykładowo w przypadku unieruchomienia dolnej części ciała dobrym wyborem będzie łóżko z możliwością regulowania dwóch segmentów, a przy schorzeniach związanych z zaburzeniem przepływu krwi i chorobach układu oddechowego sprawdzą się modele z możliwością regulacji od trzech do czterech segmentów sprzętu. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z fachowej pomocy pracowników wypożyczalni, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować do potrzeb chorego łóżko o odpowiedniej funkcjonalności.


Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane. Do dyspozycji są modele metalowe i drewniane. Te pierwsze są łatwe w dezynfekcji, posiadają wyciągane zagłówki, podnóżki i boczne poręcze. Z kolei łóżka drewniane łatwiej jest dopasować do warunków domowych. Są one przyjemniejsze w dotyku i estetycznie wykonane. Uwagę należy zwrócić na sposób regulacji łóżka. Jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie zmienić swoją pozycję, to najlepszym wyborem będzie łóżko elektryczne, czyli sterowane przy pomocy pilota. W przypadku modelu z regulacją manualną konieczna jest pomoc opiekuna przy regulowaniu funkcji sprzętu.

łóżko rehabilitacyjne, materac przeciwodleżynowy
Ocena 5 (9 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep