Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Poduszka ortopedyczna – zdrowy i komfortowy sen

Poduszka ortopedyczna – zdrowy i komfortowy sen

Wiele osób narzeka na dolegliwości związane z kręgosłupem, które objawiają się zaraz po przebudzeniu. Ból, ucisk czy mrowienie w okolicach odcinka piersiowego oraz szyjnego może być oznaką nieprawidłowej pozycji podczas snu, a największym winowajcą w tej sytuacji jest niewłaściwa poduszka. Jak wybrać odpowiednie podparcie dla głowy podczas snu, które spełni nasze oczekiwania?


Poduszka ortopedyczna funkcje


Poduszka ortopedyczna to produkt coraz częściej wybierany nie tylko przez osoby, które na co dzień borykają się z problemami kręgosłupa, ale również te, które chcą zadbać o odpowiednią profilaktykę zdrowotną i tym samym uchronić się przed dolegliwościami.


Poduszka ortopedyczna jest tak wyprofilowana, aby wypełniać przestrzeń pomiędzy powierzchnią, na której śpimy a naszą głową, karkiem oraz barkiem, zarówno w pozycji bocznej jak i podczas leżenia na wznak. Dzięki takiemu profilowi poduszka pozwala zachować naturalne ułożenie kręgosłupa, dzięki czemu mięśnie szybciej się rozluźniają, natomiast krążki międzykręgowe mogą się lepiej nawadniać. Eliminuje to z kolei obciążenie kręgosłupa na odcinku szyjnym i tym samym zapobiega uciążliwemu bólowi w tym miejscu.


Stosowanie poduszki ortopedycznej na co dzień pozwala zmniejszyć dotychczasowe dolegliwości bólowe, co przełoży się na lepszą jakość snu.


Poduszka ortopedyczna, kto powinien zdecydować się na zakup


Poduszki ortopedyczne zalecane są osobom w każdym wieku, powyżej drugiego roku życia. W szczególności powinny wybierać je osoby, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Warto jednak pamiętać, że samo stosowanie poduszki ortopedycznej nie jest sposobem na eliminację bólu, lecz jedynie wsparciem w zmniejszeniu dolegliwości. Problem bólu może być bowiem spowodowany wieloma czynnikami, w tym procesami zwyrodnieniowymi, więc każdy, kto cierpi na długotrwałe dolegliwości, powinien skonsultować się ze specjalistą, który ustali ich powód.


Osoby prowadzące siedzący tryb życia, które spędzają wiele godzin przed komputerem, powinny profilaktycznie stosować poduszkę ortopedyczną nawet wówczas, gdy nie doświadczają obecnie żadnych dolegliwości. Taka profilaktyka pozwoli uniknąć bólu w przyszłości i zapewnić kręgosłupowi odpowiednie podparcie w czasie snu.


Co ważne, spanie na poduszce ortopedycznej jest niesamowicie wygodne! Już po pierwszym kontakcie naszej głowy z jej powierzchnią odczujemy ulgę i wygodę, a to z kolei sprawi, że nasz sen zyska na jakości.


Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę ortopedyczną?


Poduszka ortopedyczna powinna być dopasowana indywidualnie do jej użytkownika. Decydując się na nią należy wziąć pod uwagę kilka czynników, między innymi:

  • twardość materaca, na którym śpimy – im będzie on twardszy, tym wyższą musimy mieć poduszkę,
  • pozycję, w której najczęściej śpimy – będzie to miało wpływ na kształt poduszki, którą wybierzemy,
  • budowę naszego ciała – poduszka będzie inaczej dopasowana w zależności od tego, jak szeroki mamy bark oraz grubość i długość szyi.

Poduszki ortopedyczne wykonane są przeważnie z pianki poliuretanowej bądź termoplastycznej. Wybór rodzaju materiału będzie zależał od tego, do jakich celów chcemy używać poduszki. Jeśli zależy nam na profilaktyce, możemy wybrać piankę poliuretanową, natomiast jeśli borykamy się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, warto postawić na piankę termoplastyczną, która zapewnia dokładne dopasowanie się do kształtu szyi.


Producenci poduszek ortopedycznych dbają nie tylko o funkcje prozdrowotne tego produktu, ale również zwracają uwagę na estetykę. Poduszki ortopedyczne oferowane na rynku posiadają bowiem ładną poszewkę, która jest idealnie dopasowana do kształtu pianki. Można je również wygodnie prać w pralce oraz wymieniać na inny wzór, dopasowując go do kompletu pościeli.

Stosowanie poduszki ortopedycznej to niesamowita wygoda, którą szybko odczujemy w jakości snu na co dzień, a także krok ku zdrowiu i dobrej kondycji naszego kręgosłupa. Korzyści te zauważymy już po pierwszej nocy, którą prześpimy z głową wygodnie ułożoną na idealnie dopasowanej poduszce.

poduszka ortopedyczna
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep