Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Niezawodna wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Niezawodna wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Ograniczona ruchomość może dotyczyć zarówno osób starszych oraz niepełnosprawnych, jak i tych po przebytych operacjach. W każdym przypadku zapewnienie im odpowiednich warunków bytowych jest niezwykle istotne, aby czuli się oni komfortowo i bezpiecznie. Wybór profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego jest jednym z elementów opieki nad osobami o czasowej lub permanentnej niepełnosprawności fizycznej.


Łóżko rehabilitacyjne - rodzaje


Łóżko rehabilitacyjne skonstruowane jest w taki sposób, aby zapewniało wygodę podczas odpoczynku, a także ułatwiało podnoszenie się, siadanie i wstawanie. Posiada ono specjalny materac, najczęściej taki zapobiegający powstawaniu odleżyn, natomiast jego konstrukcja umożliwia regulowanie położenia ciała poprzez ustawienie łóżka pod odpowiednim kątem. Istnieje kilka rodzajów łóżek rehabilitacyjnych, natomiast podstawowy podział wyróżnia łóżka stałe, regulowane manualnie oraz elektryczne. Pierwszy typ łóżka polecany jest osobom, które nie są całkowicie unieruchomione, natomiast ich rehabilitacja nie będzie miała długotrwałego przebiegu. W przypadku łóżka regulowanego manualnie pacjent musi wykonać ruch, aby zmienić położenie oparcia czy ustawić materac pod innym kątem. Nie jest to więc rozwiązanie odpowiednie dla osób, które są całkowicie unieruchomione. W takim przypadku konieczna byłaby bowiem pomoc opiekuna, który regulowałby łóżko w zależności od potrzeb pacjenta.


Łóżko regulowane elektrycznie jest rozwiązaniem zdecydowanie najwygodniejszym, gdyż umożliwia sterowanie położeniem poszczególnych, ruchomych elementów za pomocą pilota. Pacjent sam może więc dopasować łóżko do swoich potrzeb bez konieczności korzystania z pomocy opiekuna. Ten rodzaj łóżka najczęściej wybierany jest dla osób posiadających znaczny stopień długotrwałego unieruchomienia.


Zalety łóżka rehabilitacyjnego


Zdecydowanym atutem używania łóżka rehabilitacyjnego przez osoby o różnym poziomie unieruchomienia lub z czasowej bądź długotrwałej dysfunkcji ruchowej jest komfort fizyczny oraz psychiczny pacjenta. Dzięki temu, że może on zmieniać położenie swojego ciała, przebywanie w dłuższym bezruchu staje się mniej uciążliwe. Opcja podniesienia zagłówka umożliwia takie ułożenie ciała, aby można było wygodnie spożywać posiłki, czytać czy oglądać telewizję, natomiast regulacja wysokości materaca ułatwia zejście z niego i wejście.


Łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest również w specjalne poręcze, które zabezpieczają pacjenta przed upadkiem z łóżka i jednocześnie służą jako podparcie podczas siadania na materacu lub wstawania z niego.


Zakup czy wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?


Zakup łóżka rehabilitacyjnego może okazać się koniecznym, lecz kosztownym wydatkiem. Jednak w przypadku osób unieruchomionych na stałe taka inwestycja jest niezbędna do tego, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo na co dzień.


Alternatywą dla zakupu może być wypożyczenie łóżka na określony czas. Jest to doskonała opcja w kilku przypadkach. Przede wszystkim warto skorzystać z wynajmu łóżka wówczas, gdy nie jesteśmy pewni, jaki model będzie odpowiedni dla pacjenta. Wynajem na krótki czas pozwoli przetestować łóżko i podjąć decyzję dotyczącą jego wyboru bądź konieczności szukania innego modelu. Wypożyczenie łóżka będzie także korzystne w sytuacji, gdy pacjent będzie czasowo unieruchomiony, na przykład po przebytych operacjach.
Jeśli chodzi o profesjonalne łóżko rehabilitacyjne wypożyczalnia zawsze pomaga w doborze odpowiedniego modelu biorąc pod uwagę stan zdrowia oraz potrzeby pacjenta. Dzięki temu mamy pewność, że wypożyczony sprzęt będzie spełniał swoją rolę, zapewniając choremu wygodę i bezpieczeństwo.


Łóżko rehabilitacyjne w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie osób o ograniczonej ruchomości, korzystnie wpływając na ich zdrowie oraz samopoczucie.

Łóżko rehabilitacyjne
Ocena 5 (10 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep