Zadzwoń

Napisz

Sklep

  • Home
  • blog
  • Gdzie ustawić łóżko rehabilitacyjne?

Gdzie ustawić łóżko rehabilitacyjne?

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne Dąbrowa Górnicza

 

Łóżka rehabilitacyjne, medyczne umożliwiają łatwiejszą rekonwalescencję i sprawowanie opieki nad osobami leżącymi. Gdzie najlepiej ustawić tego rodzaju mebel? Jakie są jego standardowe wymiary?


W jakim pomieszczeniu umieścić łóżko medyczne?


Wybór właściwego pomieszczenia do ustawienia łóżka rehabilitacyjnego jest bardzo ważny dla użytkownika i dla jego opiekuna.


Łóżko medyczne powinno być umieszczone w pomieszczeniu, które jest przestronne, czyste i dobrze wentylowane. Ważne, aby zapewniało ono szybki dostęp do łazienki.


Najlepiej, by w pobliżu łóżka medycznego znalazła się wolna przestrzeń, która pozwoli na ustawienie dodatkowych mebli i urządzeń, na przykład stolika, szafki, krzesła, podnośnika, wózka inwalidzkiego, koncentratora tlenu, lampy stojącej.


Nie należy umieszczać łóżek rehabilitacyjnych w przejściach lub na korytarzach, ponieważ powoduje to brak prywatności dla osoby korzystającej z tego mebla i dodatkowo może stanowić zagrożenie dla osób używających tych pomieszczeń.


Ważne jest również, aby upewnić się, że łóżko medyczne jest ustawione na stabilnej podłodze, łatwej do utrzymania w czystości, a także zabezpieczonej przed przemoczeniem, zalaniem.


Jak ustawić łóżko rehabilitacyjne w pokoju?


Łóżko rehabilitacyjne należy ustawić w pomieszczeniu w taki sposób, aby korzystanie z niego było wygodne i bezpieczne.


Powinno być ono ustawione w miejscu, które jest łatwo dostępne dla użytkownika oraz dla opiekuna. Dojście do łóżka powinno znajdować się optymalnie z trzech jego stron – po bokach i od strony nóg użytkownika. Pozwala to na prostsze i wygodniejsze korzystanie z mebla, potrzebnych urządzeń i sprawowanie codziennej opieki nad osobą używającą łóżka rehabilitacyjnego.


Jeśli osoba korzystająca z łóżka medycznego jest w stanie poruszać się samodzielnie, warto ustawić je blisko drzwi, aby umożliwić jej swobodne przemieszczanie się. 


W przypadku osób, które nie mogą samodzielnie się poruszać, łóżko powinno być ustawione blisko okna lub innego źródła światła dziennego, aby dać łatwy dostęp do świeżego powietrza i naturalnego światła.


Jeśli to możliwe, warto zapewnić osobie korzystającej z łóżka medycznego dostęp do odpowiedniej przestrzeni do przechowywania przedmiotów osobistych, leków, sprzętu medycznego i innych potrzebnych rzeczy.

Nie powinno się umieszczać łóżka bezpośrednio przy grzejnikach, ponieważ mogą one powodować nadmierne przegrzanie użytkownika, co wpłynie negatywnie na jego komfort. 


Także nie należy ustawiać łóżek przy często używanych szafkach, co będzie wywoływało problemy z dostępem do ich zawartości.


Wymiary łóżka rehabilitacyjnego – ile wynoszą?


Przy wyborze odpowiedniego miejsca na łóżko rehabilitacyjne należy zwrócić szczególną uwagę na jego wymiary. Będą one wpływały na ilość potrzebnej przestrzeni do jego ustawienia w pomieszczeniu.

Standardowe zewnętrzne wymiary łóżka rehabilitacyjnego z ruchomymi barierkami po obu stronach wynoszą z zewnątrz około 210 cm x 100 cm przy wymiarach dwusegmentowego leżyska na poziomie 200 x 90 cm.

Dzięki tak kompaktowym wymiarom łóżka te mogą być wykorzystane nawet w mniejszych pokojach. 


Łóżka medyczne są składane, co powoduje, że mogą być one łatwo wniesione i wyniesione z budynków oraz pomieszczeń.


Jak wybrać odpowiednie łóżko medyczne?


Wybierając właściwe łóżko rehabilitacyjne, konieczne jest uwzględnienie poniższych kwestii:


1. Potrzeby użytkownika – jego stan zdrowia, stopień sprawności, konieczność sprawowania nad nim opieki, aby korzystanie z łóżka było wygodne oraz bezpieczne zarówno dla samego użytkownika, jak i dla jego opiekunów.


2. Wielkość i udźwig łóżka – łóżko powinno mieć parametry dopasowane do osoby, która będzie w nim leżeć. Należy upewnić się, czy jest dostosowane do jej wzrostu i ciężaru.


3. Materiał – powinno być ono wygodne, estetyczne i bezpieczne dla użytkownika. Najlepiej zdecydować się na łóżko medyczne drewniane. 


4. Funkcje – łóżka medyczne mają różne dodatkowe funkcje, takie jak regulacja wysokości, zmiana pozycji, także z użyciem pilota, blokada leżyska, opuszczane barierki po bokach łóżka, wysięgnik, kółka z hamulcami.


Wynajmij profesjonalne łóżko rehabilitacyjne w naszej wypożyczalni!


Skorzystanie z wysokiej jakości łóżka medycznego nie musi być związane z dużym wydatkiem. Wybierz naszą wypożyczalnię sprzętu medycznego, aby uzyskać dostęp do profesjonalnych łóżek w niskiej cenie!


Prowadzimy wynajem łóżek medycznych z kompleksową obsługą. Dysponujemy nowoczesnym, komfortowym sprzętem – łóżkami wyposażonymi w elektrycznie sterowane leżyska, zabezpieczone z obu stron barierkami, z dodatkowym wysięgnikiem ułatwiającym podnoszenie się użytkownika. Nasze łóżka pozwalają na regulację wysokości całego leżyska oraz na regulację części tułowia i podnóżka za pomocą pilota.


Zapewniamy dostawę łóżek medycznych do naszych klientów i prowadzimy szkolenia z ich użytkowania.


Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne Dąbrowa Górnicza, Katowice, Tychy, Sosnowiec, Gliwice, Kraków i inne miasta na Śląsku i w Małopolsce – zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z oferty!

Łóżka rehabilitacyjne Dąbrowa Górnicza, wymiary łóżka rehabilitacyjnego
Ocena 5 (1 Głosy)

Sprawdź ofertę naszego sklepu ze sprzętem ortopedycznym.

Orto Sklep